Lingea Lexicon 5 na OpenSuse 11.2

Kúpil som si Lingea Lexikon – cs/sk/en elektronický slovník. Je lepší ako slovníky dostupné online a má klienta pre Linux. V recenzii na LinuxExpres som našiel, že by mal fungovať dobre. Avšak po vložení CD a pokuse spustiť inštalátor, som zistil, že to také priamočiare nebude.Inštalátor nenabehol – zahlásil, že potrebujem starú C++ knižnicu libstdc++-libc6.2-2.so.3. Avšak tá z balíčku compat-32 nezabrala a spustenie skončilo hláškou

./Setup: symbol lookup error: ./Setup: undefined symbol: __dynamic_cast_2

Podarilo sa mi ale nájsť ešte balíček z Fedory a s ním to už išlo. Knižnicu som rozbalil priamo k Lexiconu do podadresáru lib a nastavil shellovú premennú LD_PRELOAD tak, aby obsahovala lib/libstdc++-libc6.2-2.so.3. To isté som spravil po nainštalovaní Lexiconu.

Na niektorých systémoch môže ešte byť problém so zvukom, lebo Lexicon používa OSS zariadenie, ktoré sa často nedá otvoriť viackrát. Vtedy je treba spustiť Lexicon pomocou ALSA wrapperu aoss.

Inak vyzerá Lexicon dobre.

Tento obsah bol zaradený v Linux. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.